info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Meme Rezistans Nedir?

Meme Rezistanslar, manifold ana giriş memesinin ve ana giriş memesinin ısıtılmasını sağlayan rezistans çeşididir. Paslanmaz, pirinç boru ve elyaflı kablolar kullanılarak üretilen meme rezistanslar, uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilmektedir. Plastik maddeleri eritebilmek için kullanılan (Nozul) Meme Rezistanslar, ekstrüder makinelerinin çıkış kalıplarının kullanımına da uygundur.

(Nozul) Meme Rezistanslar mika izolasyonlu olmakta olup çalışma sıcaklığı maksimum 350/400°C ‘dir. Bu ürünler ayrıca termal iletkenliği ile yüksek ısıtma performansına sahiptirler. Meme Rezistanslar ayrıca isteğe göre kendinden termokupllu olarak üretilebilmektedir.

Meme Rezistansların minimum çap boyutu 25 mm- 100 mm arasında değişmektedir. Minimum boy ölçüsü 25 mm olup Maksimum çapı 100 mm’dir. Meme Rezistanslar ayrıca istenilen şekle ve teknik çizme göre değişik şekillerde modellerde imal edilmektedir.

Çevre dostu olarak tasarlanan Meme (Nozul) Rezistanslar, Plastik Ekstrüzyon makinelerinde, Plastik Enjeksiyon makinelerinde, Plastik Enjeksiyon kalıplama makine ve parçalarında, Dik enjeksiyon kalıp uygulama, Basınçlı kalıplama makineleri, paketleme makineleri, Kimya, Petrol ve gaz endüstrilerinde sıkça kullanılmaktadır.

Meme Rezistanslar boş olarak çalıştırılamamakta, mutlaka üzerine 8mm kalınlığında baskı sacı ile kullanılması gerekmektedir. Montajı kolay ve doğru şekilde yapıldığında meme rezistanslar oldukça uzun ömürlü rezistanslardır.

(Nozul) Meme Rezistanslar Paslanmaz çelik malzemeler ile üretilmektedir. Bu rezistanslar ayrıca zırhlı ve elyaf kablolar ile donatılmıştır. İmal ettiğimiz ürünlerimiz, plastik hammaddelerin eritilmesinde kullanım için uygundur. Bakalit preslerin de kullanım için özel olarak üretilmiş olan nozul rezistanslar da seçenekleriniz arasında yer almaktadır.

Meme Rezistans Türleri

Kelepçe Meme Rezistans

Endüstri alanında en çok tercih edilen rezistans türleri alanında Kelepçe Meme Rezistans modelleri ön plana çıkmaktadır. Kelepçe Meme Rezistans modelleri, dünya standartlarına uygun ölçülerde üretildiği gibi aynı zamanda firma ve kişilerin özel talepleri doğrultusunda özel üretim olarak da piyasaya sunulmaktadır. Manifold giriş memesinin ısıtılması için tercih edilen kelepçe meme rezistans modelleri, kişi taleplerine göre özel ölçü ve özel wattlarda üretilebilmektedir.

Mika Yalıtımlı Meme Rezistans

Mika Yalıtımlı Meme Rezistanslar yüksek ısıtma performansına sahip olan rezistanslardır. Tasarruflu olarak kullanabileceğiniz ürünümüz 450 dereceye ulaşabilen sıcaklığı ile yüksek termal iletkenlik elde edebilmenizi de sağlar. Mika yalıtımlı meme rezistanslar, plastik sektöründe enjeksiyon makinalarında, paketleme endüstrisinde, plastik hammaddeyi enjekte edilebilir sıcaklığa çıkarma amaçlı olarak kullanılabilmektedir.

Isı kayıplarını önleyebilecek şekilde tasarlanan mika yalıtımlı nozul meme rezistansı modelleri bu özellikleri sayesinde enerji tasarrufu elde edebilmenizi sağlar. Isı izolasyon malzemeleri ile donatılan rezistanslar sayesinde maksimum seviyede verimlilik elde edebilirsiniz.

Plastik sektörü başta olmak üzere endüstriyel alanlarda da kullanılan mika yalıtımlı nozul meme rezistansı modelleri farklı sistemler içerisine kolay bir şekilde monte edilebilmektedir. Yüksek verim alabileceğiniz mika yalıtımlı nozul meme rezistanslar bakır ve paslanmaz çelik gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

Call Now ButtonBilgi Alın!