info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Fişek Rezistans Modelleri

Fişek Rezistans, elektrikli ısıtma gerektiren küçük alanlarda ve kalıplarda yüksek wattlarda kullanılması ile güçlü ısıtma oluşturan bir endüstriyel ısıtıcı çeşididir. Yüksek Wattlı Fişek Rezistanslar elektrikli ısıtma gerektiren küçük alanlarda ve kalıplarda yüksek wattlarda kullanılarak güçlü ısıtma oluştururlar, böylece ağır şartlar gerektiren çalışma koşullarında mükemmel ısı sağlamaktadır. Fişek Rezistanslarda, teliyle birlikte boru kılıfı arasında kullanılan magnezyum oksit tozunun oldukça ince olmasından dolayı açığa çıkan ısı mükemmel bir şekilde iletilebilmektedir. 

Fişek Rezistanslar endüstriyel alanlarda en çok kullanılan rezistans tiplerindendir. Fişek Rezistanslar, özellikle kalıpların ve preslerin ısıtılmasında en çok tercih edilen rezistans tipidir. Bunların dışında ayrıca ambalaj ve paketleme makinalarının çenelerinin ısıtılmasında sıkça kullanılmaktadır. Kauçuk ve plastik işleme, gıda, kimya, ahşap ve daha pek çok farklı alanda sıkça kullanılan fişek rezistanslar, son zamanlarda sıkça tercih edilen ürünler arasındadır. Farklı wattlarda üretilmiş olan rezistanslar gerek kalitesi gerekse kolay entegre olabilmesiyle müşterilerimizin beklentilerin rahatlıkla karşılamaktadır. 

Fişek Rezistanslar, enjeksiyon presleri, ısıtma diğer çeşitli kalıplar gibi katı maddelerin ısıtılması veya sıvıları ve gazın ısıtılması için yaygın olarak kullanılmaktadır. Fişek rezistanslar, plastik işleme ve kauçuk parçaları, otomobil endüstrisi, gıda işleme endüstrisi gibi çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır ve kimyasal, elektronik, tıbbi cihazlar ve nükleer endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Fişek Rezistanslar yüksek güç yoğunluğuna sahip olup ağır şartlarda çalışmaya uygun yapıdadırlar. Her türlü ihtiyacınıza özel tasarlanan fişek rezistans ölçüleri ve üretimi yüksek kaliteli malzemeler ile yapılmaktadır. 

Fişek rezistanslar yüksek derecede ısı-sıcaklık ortamında kullanılan silindirik ve kübik ısıtma araçları olarak sıkça tercih edilmektedir. Enjeksiyon presi ya da ısıtıcı plakalar gibi mekanik parçalarda kullanılan ürünlerdir. Bu rezistanslar en yoğun olarak endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Fişek Rezistanslar özel projelerde sıklıkla kullanılmaktadır. 

Fişek rezistanslar gelişmiş teknoloji ürünü olan ve kusursuz çalışan tekniklere sahip ısıtıcılardır. Bu rezistanslar, birinci sınıf ham madde ile tasarlanan ısı elemanlarıdır.  Son derece güvenilir rezistanslar olmasıyla birlikte yüksek performans sağlarlar.  Her zaman sıvıyı, katıyı, gazı ya da tüm çelik kalıplarını ısıtmak amacıyla kullanılırlar. 

Fişek Rezistanslarda, kullanım yerine bağlı olarak farklı tip malzemelerden imal edilmiş borular ve rezistans telleri de kullanılabilmektedir. Fişek Rezistans ürünlerinin çıkış uçlarında cam elyaf örgülü saf nikel kablo standart olarak kullanılmaktadır. Kablo boyu ekstra bir istek olmadığı taktirde standart 250 mm olarak hazırlanmaktadır. Fişek Rezistanslar, boru çapı 4 mm’den 31,5mm’e kadar imal edilebilmektedir. 

 

Call Now ButtonBilgi Alın!