info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Asit Banyo Rezistansları

Asit Banyo Rezistansları çeşitli kimyasalların ısıtılmasında kullanılan bir rezistans türüdür. Bu rezistanslar, özellikle kimyasal üretim yapılan ya da kimyasal bir ortamda çalışılan işletmelerde ısıtma amaçlı kullanılan özel yapılara sahip rezistans çeşitleridir. Ortam şartlarına bağlı olarak asit banyo rezistansı da değişik özelliklerde üretilir. Cam ısıtıcı rezistanslar, titan rezistanslar, kurşun rezistanslar, teflon rezistanslar veya kuvarslı rezistanslar gibi farklı türleri mevcuttur. 

Kuvarslı ısıtıcılar veya PTFE (teflon) kaplama, fosforik asit ısıtması için Asit Banyo Rezistansı çeşitleri arasında özellikle tercih edilen rezistans kaplama malzemeleridir. Bununla birlikte, PTFE kaplı ve kuvars ısıtıcıları kullanırken ve montaj yaparken çok dikkatli olunmalıdır. Kuvarslı rezistanslar L şeklinde veya alttaki tasarımlar değil yan taraf daldırma ısıtıcıları olarak üretilmektedir. Bu sayede Üç bileşenli (muhafaza, kuvars tüpü, asit banyo rezistansı) konstrüksiyon ihtiyacı olan müşterilerin her bir bileşeni ayrı ayrı satın almalarını ve dolayısıyla maliyetten tasarruf etmelerini sağlanmaktadır.

Yan daldırma asit banyo rezistansı, aşındırıcı kimyasalların, viskoz (potansiyel olarak kirlenmiş) sıvılar, durulama ve proses suyu ısıtması için sağlam gereklilikler için tasarlanır. Bir tankın tepesine yerleştirilmek üzere, ısıtılmış kısım doğrudan kenara veya alt tarafa daldırılmak üzere projelendirilir. Bu, ısıtıcının kolayca çıkarılmasını ve deponun içinde geniş çalışma alanını sağlar.

Teknik Bilgiler

Asit Banyo Rezistansları, aşındırıcı diğer sıvı materyallerin ısıtılmasında da rahatlıkla kullanılabilen rezistanslardandır. Kuvars ısıtıcılar ve teflon kaplama ısıtıcılar birçok asit türünün ısıtılmasında yoğunlukla tercih edilmektedir. Asit banyo rezistansları, Endüstriyel makinelerde kuru olarak 500 °C. aşmayan fırınlarda veya likit maddelerin ısıtılmasında, isteğe bağlı kullanım alanları değerlendirilerek muhtelif ebat ve güçlerde imal edilmektedir. 

Bu tip rezistanslar Kimyasal etkileşimle çabuk aşınıp bozulmaması için gövdeleri’nde Krom, Teflon, Bakır, Prinç, Demir, Quartz, Titanyum ve Cam olmak üzere, dayanıklıları arttırılmış olup, tüm kimyasal malzemelerde Kullanılmaktadır. Paslanmaz boru üzerine teflon hortum geçirilmek sureti ile yada statik teflon kaplamayla istenilen boyutlarda imal edilmektedir.

Isıer Rezistans

Tüm Rezistans İhtiyaçlarınızda Çözüm Ortağınız!

Call Now ButtonBilgi Alın!