info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Fişek Rezistansların Kullanım Alanları

Ekstruder makinelerinde, plastik enjeksiyon makinası kalıplarında, ambalaj, plastik, kauçuk, makine, otomotiv sektörlerinin farklı alanlarında, ayakkabı sanayinde kullanılmak üzere  tasarlanan fişek rezistanslar yüksek verimli ve uzun ömürlü ısıtıcılardır. Fişek Rezistanslar en çok tercih edilen rezistans tiplerinden biri olup, özellikle kalıpların ve preslerin ısıtılmasında en çok tercih edilen rezistans ürünlerindendir.  

Özel yapım teknolojisi sayesinde, fişek rezistanslar ısıtma elemanlarının en gelişmiş modelidir. Rezistans telinin tümü, fişek rezistansın ekseninde bulunan seramik taşın etrafında eşıt hadde aralıkları ile sarılarak magnezyum oksit tozu ile dış boru kılıfından izole edilip kalibre edilerek üretilir.Rezistans teli ile boru kılıfı arasında ki mgo tozunun inceliğinden dolayı hızlı ve verimli ısı oluşur ve bu sayede daha az enerji ile daha çok ısı elde edilir. 

Yüksek wattlı fişek rezistanslar, elektrikli ısıtma gerektiren küçük alanlarda ve kalıplarda yüksek wattlarda kullanılarak güçlü ısıtma oluştururlar, bu sayede ağır şartlar gerektiren çalışma koşullarında mükemmel ısı sağlarlar. Fişek Rezistanslar, normal değerlere göre, krom nikel rezistans teli kullanılarak, maximum değerlerde aynı eşitlikte ve sık aralıklarla sarılarak üretim yapılmaktadır. Fişek rezistanslarda kullandığımız magnezyum oksit sayesinde eşit bir ısı dağılımı sağlanmaktadır. Dış muhafaza olarak standart CR-NI 304 kalite (paslanmaz) boru kullanılarak imalat gerçekleşmektedir. Üretmiş olduğumuz fişek rezistansların elektrik kablolarında elyaf örgülü saf nikel kablo genel olarak kullanılmaktadır. Fişek Rezistanslarda standart kablo boyları 25 cm olmakta, istenildiği taktirde kablo boyu istenilen ölçüye göre uzatılabilmektedir. 

Fişek Rezistansların uygulama yerine göre birçok seçenekte paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretimi gerçekleştirilmektedir. Bunların dışında paslanmaz çelikten de üretim yapılabilmektedir. Son geliştirilen teknoloji ile borulu fişek tip rezistansların üretimi de kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Yassı borulu Fişek Tip Rezistanslar yaygın olarak çeşitli likitlerin ve yatay plate ve preslerin ısıtılmasında kullanılmaktadır.  

Yüksek wattlı fişek rezistansların parçaları ısınmanın gerekli olduğu ortamlarda ve kalıplarda güçlü bir ısındırma oluşturmaktadır. Bu sayede özellikle yüksek ısı gerektiren endüstriyel çalışma şartlarında mükemmel ısının elde edilmesini sağlar.  

Fişek Rezistanslar, boru çapları 4 mm’den 31,5mm’e kadar üretilebilmektedir. Boy ölçüsü minimum 30 mm’den başlayarak 5000mm’e kadar üretilebilmektedir. Bunun dışında 90 °C bükümlü olarak L tipli, dirsekli, Küplü dirsekli, Çelik Örgülü Zırhlı, Spiral Zırh Korumalı, rakorlu, flanşlı, manşonlu olarak üretilebilmektedir. Fişek Rezistanslar, diğer rezistansların normal değerlerine göre, 80/20 krom nikel rezistans teli kullanılarak, maksimum değerlerde aynı eşitlikte ve sık aralıklarla sarılarak üretimi gerçekleştirilmektedir. Fişek rezistanslarda kullanılan magnezyum oksit sayesinde eşit bir ısı dağılımı sağlanmaktadır. Dış muhafaza olarak standart CR-NI 304 kalite (paslanmaz) boru kullanılarak imalat gerçekleştirilmektedir. Üretilen fişek rezistansların elektrik kablolarında Avrupa (Fransız NTSE 3000 (350 C) elyaf örgülü saf nikel kablolar kullanılmaktadır. Fişek Rezistanslarda standart kablo boyları 25 cm olmakta olup, istenildiği takdirde kablo boyları istenilen ölçülere göre uzatılabilmektedir. 

Call Now ButtonBilgi Alın!