info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Meme Rezistans

Meme rezistans modelleri, manifold giriş memesinin ısıtılmasında tercih edilen bir rezistans grubudur. Meme Rezistanslar pirinç profil veya paslanmaz malzemeden imal edilmektedir. Meme Tip Rezistansların en önemli kullanım alanları plastik enjeksiyon makinalarında Meme uç çıkışlarıdır. Üretim şeklinin kapalı devre olması sebebi ile plastik hammaddenin bu rezistans üzerine sızması büyük bir handikap değildir, fakat artan sızıntı ve yoğunluk Meme Tipi Rezistansın kullanım ömrünü etkilemektedir.

Meme Tipi Rezistanslar Plastik enjeksiyon makinaları dışında ısıtılması gereken geniş çaplı olmayan boru hatlarında ve dairesel şekilli kalıpların ısıtılmasında kullanılmaktadır.

Plastik hammaddeleri eritebilmek en önemli rezistanslardan biri olan Meme Rezistanslar, aynı zamanda bakalit preslerinde de kullanılabilecek şekilde özel olarak üretilmiştir. Nozul meme rezistansı modelleri ekstrüder makinelerinin çıkış kalıplarında da kullanılır. 

Meme Rezistanslarda enerji çıkışları kablolu ya da klemensli olarak üretilebilmektedir. Meme Tip Rezistanslar mika izolasyonlu olup çalışma sıcaklığı maksimum 350/400°C ‘dir. Bu tür rezistanslar isteğe göre kendinden termokupllu olarak rahatlıkla üretilebilmektedir. Meme Rezistanslarda Minimum çap 25 mm Maksimum 100 mm’dir, Minimum boy ölçüsü 25 mm olup Maksimum çapı 100 mm’dir. 

Paslanmaz çelik malzemeler ile üretilmekte olan nozul meme rezistans çeşitleri zırhlı ve elyaf kablolar ile donatılmıştır. Ürünlerimiz plastik hammadelerin eritilmesinde kullanım için de uygundur. Aynı zamanda bakalit preslerinde kullanım için özel olarak üretilmiş olan nozul rezistanslar da seçenekleriniz arasında yer almaktadır. 

Ekstrüder makinelerinin çıkış kalıplarında kullanıma uygun olan meme rezistanslar da tercih edebileceğiniz ürünler arasında bulunmaktadır.

Çevre dostu meme rezistansları günümüzde pek çok farklı kullanım alanına sahiptir. Kullanım alanlarına göre özel olarak üretilebilen meme rezistansları ayrıca endüstriyel kullanım alanları için de uygundur. Meme Rezistans fiyatları seçimini yapacağınız ürünün özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. 

Call Now ButtonBilgi Alın!