info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Fişek Rezistans Çeşitleri

 

Fişek Rezistans modelleri günümüzde birçok alanda yaygın biçimde kullanılan rezistans tiplerindendir. Özellikle kalıpların ve preslerin ısıtılmasında en çok tercih edilen fişek rezistans modelleri yüksek kaliteli rezistans modellerindendir. 

Fişek Rezistans modellerin tümü rezistansta bulunan seramik taşın etrafında bulunmakta olan eşit hadde sahip olan aralıklarla sarılması sonrasında magnezyum oksit tozu ile dış boru kılıfından yapılacak olan izole işlemi sonrası kalibre edilerek üretimi gerçekleştirilmektedir. 

Rezistans teli ile boru kılıfı arasında bulunmakta olan Magnezyum tozunun inceliğinden dolayı hızlı ve de verimli ısı oluşmaktadır. Verimli ısı oluşumunda etkili olan magnzeyum tozunun inceliğinden dolayı hızlı edinilen ısı ise daha az enerji ile daha çok ısı elde edilmektedir. 

Fişek Rezistans Modelleri 

Fişek Rezistans modelleri, Dirsekli Fişek Rezistans, Konnektörlü Fişek Rezistans, Özel Rekorlu Fişek Rezistans Serpantinli Fişek rezistans olarak ayrılmaktadır. Dirsekli fişek rezistanslar, ambalaj, plastik vb. Sektörlerde kullanılmak üzere tasarlanmış yüksek verimli ısıtıcılardır. Konnektörlü fişek rezistanslar ise endüstriyel alanlarda sıkça kullanılan rezistans tiplerindendir. 

Özel rekorlu fişek rezistanslar oldukça verimli bir şekilde ısıtma işlemi gerçekleştirmekte olup, son yıllarda endüstriyel alanlarda popülaritesini oldukça arttırmıştır. Serpantinli fişek rezistanslar ise kalıp ve preslerin ısıtılmasında sıkça tercih edilen bir rezistans modelidir. 

Fişek Rezistans modellerinin üretimi boru çapları 4 mm’den 31,5mm’e kadar gerçekleştirilebilmektedir. Boy ölçüsü minimum 30 mm’den başlayarak 5000mm’e kadar üretilebilmektedir. Bunun dışında 90 °C bükümlü olarak L tipli, dirsekli, Küplü dirsekli, Çelik Örgülü Zırhlı, Spiral Zırh Korumalı, rakorlu, flanşlı, manşonlu olarak üretilebilmektedir. Fişek Rezistanslar, diğer rezistansların normal değerlerine göre, 80/20 krom nikel rezistans teli kullanılarak, maksimum değerlerde aynı eşitlikte ve sık aralıklarla sarılarak üretimi gerçekleştirilmektedir. Fişek rezistanslarda kullanılan magnezyum oksit sayesinde eşit bir ısı dağılımı sağlanmaktadır. Dış muhafaza olarak standart CR-NI 304 kalite (paslanmaz) boru kullanılarak imalat gerçekleştirilmektedir. 

Fişek rezistans modelleri uygulama yerine göre birçok seçenekte paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretimi gerçekleştirilmektedir. Bunların dışında paslanmaz çelikten de üretim yapılabilmektedir. Son geliştirilen teknoloji ile borulu fişek tip rezistansların üretimi de kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Yassı borulu Fişek Tip Rezistanslar yaygın olarak çeşitli likitlerin ve yatay plate ve preslerin ısıtılmasında kullanılmaktadır.  

Yüksek wattlı fişek rezistans modellerinin parçaları ısınmanın gerekli olduğu ortamlarda ve kalıplarda güçlü bir ısındırma oluşturmaktadır. Bu sayede özellikle yüksek ısı gerektiren endüstriyel çalışma şartlarında mükemmel ısının elde edilmesini sağlar. 

Fişek rezistan modelleri Plastik, kauçuk işleme, kimya, gıda, ahşap gibi çok farklı sektörlerde kullanılabilmektedir. Bu rezistanslar Farklı wattlarda üretilebildiği için beklentilerinizi oldukça karşılayacaktır. Bu rezistansların montajı kolay gerçekleştirildiği için fiyat ve performans açısından son derece doğru seçimlerdir. Yüksek performans sağlayan rezistans modellerinden olduğundan çok farklı sistemlere ve endüstriyel alanlara güvenle entegre olabilmektedir. 

 

 

Call Now ButtonBilgi Alın!