info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Endüstriyel Rezistans

Endüstriyel rezistanslar, bir sistemdeki, proses akışındaki veya kapalı ortamdaki bir yakıt veya enerji kaynağından termal enerjiye giden enerjiyi gizlemek için kullanılır. Termal enerjinin bir enerji kaynağından bir sisteme dönüştürüldüğü süreç veya ısı transferi olarak tanımlanmaktadır. 

Isıtma, her endüstride sürecin önemli bir parçasıdır. İster iki sıvıyı karıştırmak ister iki maddeyi eritmek veya bir maddeyi katıdan sıvıya dönüştürmek için olsun, ısı ihtiyacı vardır. Üretim birimleri söz konusu olduğunda, büyük ölçekli endüstriyel rezistans modellerine ihtiyaç duyulmaktadır. Her endüstrinin fabrikalarda çalıştırmak için farklı tip rezistansa ihtiyacı vardır. 

Dünya çapında birçok endüstride birçok farklı rezistans ve rezistanslar kullanılmaktadır, ancak endüstriyel proses ısıtması tam olarak nedir ve neden önemlidir?Basitçe söylemek gerekirse, endüstriyel proses ısıtma, bir endüstrinin ısıtıcıları (veya fırınlar, kurutucular veya brülörler gibi diğer ısıl işlem ekipmanlarını) ve bunların üretimini hızlandırmak, tamamlamak ve çalıştırmak için ürettikleri ısıyı kullanmasıdır. Bugün dünyada kullanılan bir dizi endüstriyel ısıtma uygulaması vardır. Asfalt endüstrisinden petrol ve gaza, kimyasal arıtmadan gıda işlemeye kadar sayısız endüstri, üretim süreçlerinde ısıtıcılardan yararlanır.Kalite talebi, birçok endüstriyel operasyonda yeterli, kontrollü ısı kullanımının gerekli olduğu anlamına gelir. Elektrikli ısıtıcılar, proses sıcaklığı üzerinde iyi kontrol sağlar. 

Rezistanslar, bir nesnenin veya işlemin sıcaklığının arttırılması gereken çeşitli işlemlerde kullanılır. Örneğin, yağlama yağının bir makineye beslenmeden önce ısıtılması gerekebilir veya bir borunun soğukta donmasını önlemek için bir şerit ısıtıcı kullanılmasını gerektirebilir. Endüstriyel Rezistans, elektrik enerjisini ısıya dönüştürerek çalışır. Isı daha sonra çeşitli ısı transferi biçimleriyle prosese aktarılır. 

Cihaza ve ortama uygun seçilmeyen rezistans ürünleri genellikle verimli çalışmamakta ve kısa ömürlü olmaktadır. Rezistanslar kullanıldığı alana ve ortam değerlerine uygun olarak seçilmelidir.  Kullanılacak Rezistansların Yüksek ısılara çıkan çalışma sıcaklıklarına dayanıklı olabilmesi için de alaşım oranları dikkatle seçilmelidir. Bu dirençler elektrik enerjisini ısıya çevirse de verimlilik önemlidir, enerji tasarrufu sağlaması, dayanıklı olması, paslanmaması gibi özelliklere dikkat edilmelidir. 

Isıer Rezistans olarak, Fişek RezistansPlaka Rezistans, Serpantinli RezistansPlaka RezistansBoru RezistansSeramik Rezistans ve Spiral Rezistansların üretimini gerçekleştirmekteyiz. Bunun yanında Isı Kontrol Cihazları, Manifold ve Hava Isıtıcılarının ve Termokupl çeşitlerinin satışlarını gerçekleştirmekteyiz. Sitemizi ziyaret ederek veya telefon numaramızdan bize ulaşarak ürünlerimiz hakkında fiyat veya bilgi alabilirsiniz. 

Endüstriyel Rezistanslar ile Isı Nasıl Aktarılır? 

Konvektif: Konvektif ısı transferi, bir akışkanın (sıvı veya gaz gibi) hareketi nedeniyle ısı transfer edildiğinde meydana gelir. Serbest konveksiyon ve zorlanmış konveksiyon olmak üzere iki ana konveksiyon şekli vardır.Basitçe söylemek gerekirse, endüstriyel proses ısıtma, bir endüstrinin ısıtıcıları (veya fırınlar, kurutucular veya brülörler gibi diğer ısıl işlem ekipmanlarını) ve bunların faaliyetlerini hızlandırmak, tamamlamak ve çalıştırmak için ürettikleri ısıyı kullanmasıdır. Bugün dünyada kullanılan bir dizi endüstriyel ısıtma uygulaması vardır. Asfalt endüstrisinden petrol ve gaza, kimyasal arıtmadan gıda işlemeye kadar sayısız endüstri, üretim süreçlerinde ısıtıcılardan yararlanır.Kalite talebi, birçok endüstriyel operasyonda yeterli, kontrollü ısı kullanımının gerekli olduğu anlamına gelir. Endüstriyel Rezistanslar, proses sıcaklığı üzerinde iyi kontrol sağlar. 

Bir cevap yazın

Call Now ButtonBilgi Alın!