info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Seramik Rezistansların Özellikleri

Seramik Rezistanslar, infared ışıma gerçekleştiren dayanıklı ısıtıcı çeşitlerindendir. Yalıtımı seramik malzeme ile gerçekleştirilen, bu sebeple seramik rezistans ismini alan ısıtıcı çeşitleri üretimi son derece hassas bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Seramik rezistanslar, ısıtılması gereken makine parçalarında kütlesel ısıtma işlemlerinde kullanmak üzere tasarlanmıştır. Yerli veya ithal malzeme ile isteğe bağlı boyutlarda ve güçlerde gerekli durumlarda seramik kılıflı olarak imal edilebilmektedir. 

Seramik Rezistanslar çok farklı endüstriyel ve mühendislik uygulamalarında kullanılmaktadır. Seramik Rezistanslar, termoform tavaları, paketleme endüstri, boya kürleme ve kurutma, baskı kurutma, ön ısıtma gibi etkin olarak dış ortam ısıtması ve infrared saunalarda kullanılmaktadır. Çok yüksek ısıyı yayabilen Seramik rezistanslar yüksek ısıyı geçirdikleri için oldukça uzun ömürlüdürler. Bu rezistanslar ısıyı hızlı bir şekilde ve aynı anda tüm alana yayma özelliklerinden dolayı kolay ısınma sağlamaktadır.  

Bu tip rezistanslar, infrared teknolojisi ile yıllardan beri çeşitli boyutlarda üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Bununla birlikte diğer daha az tercih edilen ölçüler ise 245’e 100 mm – 100’e 100m – 122-122 mm ve 60’e 60mm’dir. Özel hazırlanan gövde hamurları sayesinde 750 santigrat dereceye ısıtma gerçekleştirilebilen seramik düz rezistansların FFE modelleri ile 1000 watt güç elde edilebilmektedir. Düz bir gövde yüzeyi olan ve homojen infrared dağılımı elde edebileceğiniz seramik tip rezistanslar uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dayanıklılığa sahiptir. 

Oldukça geniş bir yüzeye sahip olan seramik rezistans türleri, böylece ısıyı mükemmel şekilde transfer edebilmektedir. Aynı zamanda geniş yüzeyi sayesinde kütlesel olarak yüzeye iletebildiği için ısıtılması gereken makine parçalarında tercih edilmektedir. 

Bu tip rezistanslar güneş ısısına yakın ısıyı sağlar. Elektrikten edindiği enerjiyi kısa süre içinde ısıya dönüştürme yeteneğine sahip olan seramik düz rezistanslar uzun ömürlü olan rezistanslardır. 

Seramik Tip Rezistanslar temel olarak iki değişik şekilde üretilmektedir. En yaygın ve en bilineni yarı kavisli modeldir. Diğer bir şekil ise daha az tercih edilen düz şekilli ve düz yüzeyli seramik rezistanslardır.  

Seramik Rezistans modelleri boyutlarına göre 125 W ile 1000 W arasında üretilebilmektedir. Besleme gerilimleri ise yaygın olarak 230 V ve 400 V’dur.  

Seramik Rezistansların başlıca Kullanım alanları; küp şeker makineleri, plastik vakum ambalaj makinaları, thermoforming makinaları, tekstil, baskı ve boya kurutma, oto boya kurutma sistemleri, endüstriyel fırınlar ve IR kurutma panelleridir. 

Call Now ButtonBilgi Alın!