info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Boru Rezistansların Özellikleri

Boru Rezistans; boru biçiminde üretimi gerçekleştirilen ve kullanıcıların isteklerine göre çeşitli farklı formlar kazandırılabilen metal rezistanslardır. Direnç miktarlarına bağlı olarak farklı niteliklere sahip olan Bu Rezistanslar; endüstriyel alanlarda en çok kullanılan rezistans çeşididir. Oldukça geniş kullanım alanına sahip bu tip rezistanslar, Elektriksel direnci çok yüksek sıcaklıklara dönüştürerek hizmet vermektedir. Bu rezistans türünde, sıvı ısıtıcılar ve açık ısıtıcılar yer almaktadır. Mutfak ekipmanlarından, endüstriyel araçlara kadar geniş bir kullanım alanı bulunan Boru Rezistanslar, kaliteli ve dayanıklı yapısı ile endüstriyel ısıtma alanında sıkça tercih edilen endüstriyel ekipmanlar arasına girmiştir. 

Boru Rezistanslar kahve makinesi, bulaşık makinesi, fırın, fritöz, tost makinesi, ızgara, çay, çamaşır makinesi ve sauna sobası gibi cihazlarda da kullanılabilmektedir. 

Birçok farklı endüstriyel sistem ve farklı makina modelinde ihtiyaç duyulan Boru Rezistanslar bunun yanında ticari ve bilimsel alanlarda geniş bir kullanım alanına sahiptir. Sıklıkla ihtiyaç duyulan boru rezistanslar metal kılıf ve bağlantı ucu gibi parçalardan oluşmaktadır. Boru Rezistans çeşitleri Farklı şekillerde ve boyutlarda üretilebilmektedir. Boru tipi rezistanslar tüm ısıtma elemanlarının temeli olarak kabul edilebilir 

Sanayi tipi olarak da üretilebilen Boru Rezistanslar su, yağ, kimyasal ve korozif likitlerin ısıtılması için pek çok farklı alanda tercih edilmektedir. Endüstriyel ortamlarda yer alan endüstriyel sanayi tipi fırınlarda kalıpların ve farklı metal malzemelerin ısıtılması için de sanayi tipi boru rezistansları kullanılmaktadır. 

Her biri kaliteli malzemeden üretilen tasarlanan Boru Rezistans modelleri kullanıcıların uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabileceği dayanıklı rezistans modelleridir. Çevre dostu olarak üretimi gerçekleştirilen Boru Rezistans modelleri kolay monte edilebilir özellikleri ve çevresel faktörlere karşı dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır. Yüksek sıcaklık derecelerine karşı direnç gösterebilen Boru Rezistanslar kolay monte edilebilir yapısı ile de endüstriyel alanda kullanıcıların tercihi olmaya devam ediyor. 

Boru Rezistanslar; 6,5 mm, 8,5 mm, 11,5 mm, 14,5 mm, 16,00 mm olarak üretilip; özel üretim olarak çap 5 mm’den 20 mm’ye kadar her ölçüde üretimi gerçekleştirilmektedir. 

Boru Rezistanslar, endüstriyel alanlarda çok geniş kullanım alanına sahiptir. Boru rezistanslar metal kılıf ve bağlantı ucu gibi parçalardan oluşmaktadır. Rezistansların kolay şekil alabilmesi sayesinde her metal yüzeye kaynak yapılabilmekte ve lehimleyebilmesini sağlanabilmektedir. Bu yönüyle kolaylıkla sistemlere entegre edilebilmektedir. Boru rezistanslar, manşonlu,  rekorlu ,flanşlı, serpantinli, alüminyum kaplı olarak istenilen şekilde düz ve kıvrımlı olarak kullanım alanı ve yerine göre belirlenen ölçü ve güçte üretilebilmektedir. Örnek vermek gerekirse; Düz çubuk, U tipi, M tipi en yaygın kullanım şekilleridir. Boru Rezistanslar kullanım alanlarına göre (su, asit, yağ, kuru hava, kalıp ısıtmaları v.b) cr-ni borulu olarak imal edilmektedir. 

Call Now ButtonBilgi Alın!