info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Sıcak Yolluk Rezistanslar

Çeşitli şekil ve k biçimlerde üretilen  düz ısıtma elemanlarına Sıcak Yolluk Rezistanslar adı verilmektedir. Kısıtlı alanlar için gerekli olan yüksek derecedeki güç ihtiyaçlarına bu ısıtma ürünleri oldukça güçlü cevap verebilmektedir.Sıcak Yolluk Rezistanslar (spiral rezistanslar) plastik sıcak yolluk sistemlerinde memedeki hammaddenin akışkanlığını sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Sıcak Yolluk Rezistanslar, (spiral rezistanslar), paketleme endüstrisinde ve endüstriyel sektörlerin enjeksiyon makinalarında, plastik hammaddeyi enjekte edilebilir sıcaklığa çıkarma için sıkça  kullanılmaktadır. Sıcak Yolluk Rezistanslar değişik çapta içinden likit ya da gaz geçen boru hatlarının ısıtılmasında ve çeşitli projelerde kullanılmaktadır.

Sıcak yolluk rezistanslar yapılarındaki güvenilirlik ve çok yönlülüğe göre çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Endüstriyel alanlarda çok özel bir uygulama olan plastik enjeksiyon memelerindeki farklı sıcak yolluk sistemlerinde kullanılmak üzere dizayn edilmişlerdir. Sonraları değişik çeşitli ve gerekli uygulamalarda kullanılır hale gelmişlerdir.

Sıcak yolluk rezistanslar en son teknoloji ile üretilerek sıcak yolluklu kalıpların değişmez ısıtma elemanıdırlar. sıcak yolluk memelerinin hammaddeyi akışkan hale getirmek için kullanılırlar.

Sıcak Yolluk Rezistanslar, müşteri talebine göre değişik sarım tiplerinde ve değişik çıkış yönlerinde kolaylıkla üretilmektedir.  Rezistans Sarımları genellikle saat yönü ve saat yönünün tersi olarak talep edilmektedir. İsteğe göre merkezden geçen doğrultuda (Radyal) ve 90°C dik çıkışlı veya Bükümlü olarak imal edilebilmektedir. 

Sıcak yolluk rezistanslar, Çok geniş bir temas yüzeyi ile ısınması gereken kısma doğru yüksek derecede ısı iletkenliği sağlar. Uzun süreli optimal yalıtım sağlar. Güçlü yapısı ile mekanik şoklara karşı yüksek koruma sağlar. 500°C ‘e kadar çalışma ısısı. Yüksek dereceli ısı ölçümü için opsiyonel termokupllar kullanılmaktadır. Sıcak yolluk rezistanslar genel olarak enjeksiyon makinalarında plastik hammaddenin kalıp içerisine enjekte edilirken memelerin sıcaklığını stabil tutan ve dolayısıyla malzemenin kalitesini etkileyen önemli ısıtma araçlarındandır.

Sıcak yolluk rezistansları belirtilen amaç için kullanılmakla beraber değişik alanlarda bölgesel ısıtmalar için kullanılabilmektedir. İstenilen ölçü ve wattlarda üretilebilmektedir. Rezistansların telleri, krom nikel dış̧ çelik korumasıyla yalıtımının içinde eşit spiral aralıklarıyla yayılmıştır. 
Rezistanslar üretildikten sonra tavlanırlar, böylece herhangi bir şekle girebilmeleri için yumuşaklık özelliği kazanmaktadır. 

Sıcak yolluk rezistansları sıcaklık stabilizasyonunuzu en güvenilir ve işlevsel şekilde elde edebileceğiniz rezistanslardır. Kaliteli malzemeler ile üretilen sıcak yolluk rezistansı modelleri sayesinde uzun yıllar boyunca ekstra bir bakım veya onarım ihtiyacı hissetmeden rezistanslarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz

Call Now ButtonBilgi Alın!