info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Endüstriyel Rezistans Çeşitleri

Endüstriyel Faaliyetlerde sıkça kullanılan rezistanslar popülaritesini günden güne arttırmaktadır. En çok kullanılan rezistans çeşitlerini sıralamak gerekirse Fişek Rezistanslar,Boru Rezistanslar ve Serpantinli Rezistanslardır.  

Boru Rezistanslar; boru şeklinde imalatı yapılan ve farklı formlar kazandırılabilen metal rezistanslardır. Direnç miktarlarına bağlı olarak farklı niteliklere sahip olan Boru Rezistanslar; endüstriyel alanlarda en çok kullanılan rezistans çeşididir. Oldukça geniş kullanım alanına sahip Boru Rezistanslar, Elektriksel direnci çok yüksek sıcaklıklara dönüştürerek hizmet vermektedir. Bu rezistans türünde, sıvı ısıtıcılar ve açık ısıtıcılar yer almaktadır.  

Mutfak ekipmanlarından, endüstriyel araçlara kadar geniş bir kullanım alanı bulunan Boru Rezistanslar, sağlam yapısı ile sıkça kullanılan endüstriyel ekipmanlar arasına girmiştir. 

Serpantinli Rezistanslar, hava üflemeli, fanlı tip ısıtma sistemlerinde en çok kullanılan rezistans tiplerinden biri olup, hava sirkülâsyonu yapılarak ısı transferlerini sağlamaktadır. Serpantinli Rezistansların ısıtıcı elementleri genel olarak Cr-Ni borularından üretilmektedir. Bunun dışında serpantinli ısıtıcılarda bakır ve DKP borularla da üretim yapılmaktadır. Kolay montajlanmasını sağlamak içinde genel olarak ısıtıcıların başlarına rakor eklenmektedir. Serpantinli Rezistanslar değişik ebatlarda ve şekillerde üretilebilmektedir. Serpantin Tipi Rezistansların ana kullanım alanı fanlı tip ısıtma sistemleridir. Bunların dışında inşaat sektöründe binalarda, otellerde, kamu binalarında ve sağlık kuruluşlarında hava kanallarında çıkış yapan havayı ısıtmak amacı ile Serpantinli Rezistanslar kullanılmaktadır. 

Diğer Rezistans Modelleri

Fişek Tipi Rezistanslar günümüzde birçok alanda yaygın biçimde kullanılmakta olup, Özellikle kalıpların ve preslerin ısıtılmasında en çok tercih edilen rezistans tipidir. Bunların dışında ayrıca ambalaj ve paketleme makinalarının çenelerinin ısıtılmasında, su, yağ ve korozif likitlerin ısıtılmasında tercih edilen yüksek kalitede Rezistans tipidir. 

Fişek Rezistanslar endüstriyel alanlarda sıkça tercih edilen rezistans çeşitlerindendir. Kauçuk ve plastik işleme, gıda, kimya, ahşap ve daha pek çok farklı alanda sıkça kullanılan fişek rezistanslar, son zamanlarda sıkça tercih edilen ürünler arasındadır. Farklı wattlarda üretilmiş olan rezistanslar gerek kalitesi gerekse kolay entegre olabilmesiyle müşterilerimizin beklentilerin rahatlıkla karşılamaktadır. Kolay monte edilebilir özelliklere sahip olan fişek rezistans fiyat-performans açısından kullanıcılarını oldukça memnun etmektedir. 

Call Now ButtonBilgi Alın!