info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Serpatinli Rezistansların Özellikleri

Serpantinli Rezistanslar, ısıtma elemanının üzerindeki sıcak havayı en hızlı şekilde uzaklaştırabilecek şekilde tasarlanmış rezistanslardır. Fanlı ısıtıcılarda, hava kanallarında, ısıtma eşanjörlerinde, hava sirkülasyonlu fırınlarda vb. gibi hava geçişi ile ısıtmalı ortamlarda kullanılmaktadır. Paslanmaz, alüminyum, demir serpantinli ve paslanmaz borulu olarak istenilen boyutlarda ve elektriksel değerlerde rahatlıkla üretilebilmektedir. 

Kıvrılmış veya bükülmüş olan borulardan üretilen Serpantinli rezistanslar, ısı akışının daha yaygın olabilmesini isteyenler için ideal rezistans çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple, genellikle gıda fırınları, sanayi fırınları, boya kurutma fırınları ve fanlı ısıtıcılar gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Serpantinli Rezistansların yüzey kısmından daha fazla ısı transferi elde edilebilmesi için bu kısımlara çelik boru ve nikel krom malzemeler eklenmiştir. 

Serpantinli Rezistanslar, hava üflemeli, fanlı tip ısıtma sistemlerinde sıkça kullanılan rezistans tiplerinden biri olup, hava sirkülâsyonu yapılarak ısı transferlerini sağlamaktadır. Serpantinli rezistansların ısıtıcı elementleri genel olarak Cr-Ni borularından üretilmektedir. Bunun dışında serpantinli ısıtıcılarda bakır ve DKP borularla da üretim yapılmaktadır. Kolay montajlanmasını sağlamak içinde genel olarak ısıtıcıların başlarına rakor eklenmektedir.  

Serpantinli Rezistanslar birçok farklı biçimde üretilebilmektedir. Örneğin; düz çubuk serpantinli rezistanslar Minimum 200 mm maksimum 6600 mm boylarında üretilebilmekte, U tipi Rezistanslar ise Minimum 150 mm Maksimum 3200 mm boylarında üretilebilmektedir. Bunun dışında M tipi ve dairesel helezonik tip serpantinli rezistanslar firmamızca üretilmektedir.  

Neden Serpantin Rezistans?

Serpantin Tipi Rezistansların ana kullanım alanı fanlı tip ısıtma sistemleridir. Bunların dışında inşaat sektöründe binalarda, otellerde, kamu binalarında ve sağlık kuruluşlarında hava kanallarında çıkış yapan havayı ısıtmak amacı ile Serpantinli Rezistanslar kullanılmaktadır. Bunların dışında tüm sanayi dallarında endüstriyel kurutma gerektiren tüm proseslerde bulunduğu ortama uygun olarak, özel projelendirilerek imal edilmektedir.  

Call Now ButtonBilgi Alın!