info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Seramik Rezistanslar

Seramik rezistans çeşitleri endüstriyel makinelerde infared ışıma yapan verimli ısıtma çözümleridir Seramik rezistans modelleri 300°C to 700°C (572°F – 1292°F) sıcaklık aralığında çalışır ve 2-10 micron aralıında infrared dalgalar üretirler. Bir çok plastik malzeme ve diğer materyaller bu aralıktaki dalgaboyunu çok iyi absorbe ettiği için bu nedenle en popüler endüstriyel ısıtma çözümlerinin başında gelmektedir.

Seramik Rezistansların Özellikleri

Özel olarak üretilen gövde yapısı sayesinde çok yüksek santigrat derecelere kadar çıkan seramik rezistanslar ile endüstriyel makinelerde 1000 watt güç elde edebilmeniz mümkündür. Oldukça düz bir gövde yüzeyi olan ve homojen ısı dağılımı elde edebileceğiniz seramik  rezistanslar makinelerinizde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dayanıklılığa sahiptir.Yapısı ve üretim içeriği ile birçok alanda destek olan seramik rezistansların makinelerin kurulum işleminde hem ihtiyacınıza uygun özelliğe sahip olan ürüne yer vermeniz hem de satın aldığınız parçanın da kaliteli üretim özelliğini sunması büyük önem arz etmektedir.Yüksek ısı geçirgenliği olan seramik maddesi sayesinde çok uzun bir ısı dayanıklılık süresi, ısının eşit ve hızlı bir şekilde dağılması, krom-nikel spiral telin çok iyi bir şekilde yerleştirilmesi ile gerçekleşmektedir.

Kızılötesi seramik yayıcı aracılığı ile çalışan Seramik Rezistansların seramik gövdeye gömülü olan katı dökme öğeleri güvenilir bir çalışma imkanı elde edebilmenizi sağlar. Düz katı yakıtlı olan ısıtıcı gövde kısımları farklı uygulamalar için farklı ışıma çıktılarılarıda bulunmaktadır.

Bu tip rezistanslar güneş ısısına yakın ısıyı sağlar. Elektrikten edindiği enerjiyi kısa süre içinde ısıya dönüştürme yeteneğine sahip olan seramik düz rezistanslar uzun ömürlü olan rezistanslardır.

Seramik Rezistansların Kullanım Alanları

Seramik rezistansların öncelikli Kullanım alanları ; küp şeker makinaları , plastik vakum ambalaj makinaları, thermoforming makinaları, tekstil, baskı ve boya kurutma, oto boya kurutma sistemleri, endüstriyel fırınlar ve IR kurutma panelleridir.

Seramik Rezistans modelleri temel olarak iki değişik şekilde üretilmektedir. En yaygın ve en bilineni yarı kavisli modeldir. Diğer bir şekil ise daha az tercih edilen düz şekilli ve düz yüzeyli seramik rezistanslardır. 

Seramik rezistanslar çok yüksek derecede ısı sağlar. Elektrikten edindiği enerjiyi kısa süre içinde ısıya dönüştüren Seramik  Rezistanslar  oldukça uzun ömürlü olan rezistanslardır.

Seramik Rezistans modelleri genellikle geniş yüzeyli olması sebebi ile de istenen ısının yayılmasında etkidir. Seramik rezistansları uzun dalga boyuna sahip olması ile de verimli bir ısınmanın edinilmesinde etkilidir.

Call Now ButtonBilgi Alın!