info@isierrezistans.com (0212) 640 87 58 08:00 - 18:00

İletişim

Spiral Rezistans Modelleri

Spiral Rezistanslar  plastik sıcak yolluk sistemlerinde memedeki hammaddenin akışkanlığını sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Spiral Rezistanslar, paketleme endüstrisinde ve endüstriyel sektörlerin enjeksiyon makinalarında, plastik hammaddeyi enjekte edilebilir sıcaklığa çıkarma için sıkça  kullanılmaktadır. Spiral Rezistanslar değişik çapta içinden likit ya da gaz geçen boru hatlarının ısıtılmasında ve çeşitli projelerde kullanılmaktadır.

Diğer Sıcak Yolluk Rezistans modellerinden biri yuvarlak kesitli Spiral Rezistans diğeri ise çap 4mm yuvarlak kesitli spiral tip rezistanstır. Bu Tip Spiral Rezistansların maksimum çalışma sıcaklığı 500 °C derecedir. Spiral Tipi Rezistanslarda kullanılan dış kılıf AISI321 kalite paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu Tip Rezistansların enerji çıkışları faz, nötr ve toprak olarak üç adet teflon izolasyonlu kablo ile yapılmaktadır. Buna ilaveten spiral tip rezistanslarımız standart J tipi termokupllu olarak üretilmekte ve kablo boyları çeşitli boyutlara ayarlanabilmektedir.

Spiral Rezistanslar genel olarak enjeksiyon makinalarında plastik hammaddenin kalıp içerisine enjekte edilirken memelerin sıcaklığını stabil tutan ve dolayısıyla malzemenin kalitesini etkileyen önemli ısıtma araçlarındandır. Spiral Rezistanslar belirtilen amaç için kullanılmakla beraber değişik alanlarda bölgesel ısıtmalar için kullanılabilmektedir. İstenilen ölçü ve wattlarda üretilebilmektedir. Rezistansların telleri, krom nikel dış̧ çelik korumasıyla yalıtımının içinde eşit spiral aralıklarıyla yayılmıştır.
Rezistanslar üretildikten sonra tavlanırlar, böylece herhangi bir şekle girebilmeleri için yumuşaklıokay özelliği kazanmaktadır.

Sıcak Yolluk Rezistanslar, yapılarındaki güvenilirlik ve çadequate yönlülüğe göre çeşitli uygulamalarda kullanılabilirler. Örnek vermek gerekirse plastik enjeksiyon memelerindeki farklı sıcak yolluk sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sıcak Yolluk Rezistansı modelleri, sıcak yolluk sistemlerinin enjeksiyon işleminin stabilizesinin sağlanabilmesi için büyüok önem taşımaktadır. Bu nedenle, sıcak yolluk rezistansları seçiminizi yaparken çalışma sıcaklıklar ve boyutlarına dikkat edilmelidir. Spiral Rezistanslar kullanıldığında kullanıcılarına zaman yüksek verimlilik imkânı sağlamaktadır. Sıcak yolluk rezistansları sıcaklık stabilizasyonunuzu en güvenilir ve işlevsel şekilde elde edebileceğiniz rezistanslardır. Kaliteli malzemeler ile üretilen sıcak yolluk rezistansı modelleri sayesinde uzun yıllar boyunca ekstra bir bakım veya onarım ihtiyacı hissetmeden rezistansları kullanmaya devam edilebilmektedir.

Spiral Rezistanslar, müşteri talebine göre değişik sarım tiplerinde ve değişik çıokış yönlerinde kolaylıkla üretilmektedir. Rezistans Sarımları genellikle saat yönü ve saat yönünün tersi olarak talep edilmektedir. İsteğe göre merkezden geçen doğrultuda (Radyal) ve 90°C dik çıkışlı veya bükümlü olarak imal edilebilmektedir.

 

Call Now ButtonBilgi Alın!